Транспортні компанії виконують моніторинг вантажоперевезень з фінансових міркувань та підвищення збереження вантажів — від продуктів харчування та побутової хімії до медпрепаратів і ювелірних прикрас. Засоби контролю розташування автотранспорту при регулярних перевезеннях збільшують швидкість доставки та розвантаження, скорочують кількість розкрадань та знижують ризики нецільового використання палива.

Моніторинг перевезень вантажів як захист від розкрадання

Водіїв та експедиторів непросто викрити у крадіжці товару, який не доїхав до місця призначення: вони можуть списати втрату на помилку у накладній чи несумлінних вантажниках. Засоби для моніторингу вантажоперевезень успішно вирішують цю проблему: після встановлення їх в автомобіль диспетчер відстежуватиме вантаж у режимі реального часу. Це завдання успішно вирішують практично непомітні завдяки своїм компактним розмірам та малій вазі GPS-трекери. Їх можна розміщувати як у кабіні автомобіля або у вантажному відсіку. Другий варіант краще, так як дозволяє транспортній компанії обмежувати тривалість стоянки, а протягом дозволених двох-трьох хвилин стоянки складно вивантажити велику партію товару. Також при транспортуванні продукції зі специфічними вимогами (найчастіше температурними) зупинки можуть бути повністю заборонені.

Деякі організації приховують від водія інформацію про контроль перевезення вантажів, інші діють відкрито. Співробітнику не обов’язково знати, де саме знаходиться трекер, до того ж після вимкнення він втратить зв’язок із основним сервером у хмарі, а це буде тривожним сигналом для диспетчера. Від скоєння неправомірних дій водія зупиняє і той факт, що винуватця крадіжки обов’язково знайдуть та покарають.

Моніторинг вантажоперевезень від GPSavto підійде транспортним і кур’єрським службам, у яких товари крадуть під час руху поштучно, ящиками або палетами. Зазвичай це техніка та електроніка, автозапчастини, інструмент, побутова хімія, косметика, тютюнова та алкогольна продукція, ювелірні вироби та продукти харчування. Крім захисту від розкрадання матеріальних цінностей, що перевозяться, за допомогою підключеного до бортового комп’ютера маячка можна запобігти ще й нецільовому використанню палива водіями.

Контролю вантажоперевезень для скорочення часу доставки

Компанія має право зафіксувати у правилах перевезень максимальну тривалість простою автотранспорту та тим самим збільшити швидкість транспортування. Водій вже не зупиниться на півгодини замість дозволених кількох хвилин і не виправдає запізнення до місця завантаження/розвантаження заторами або необхідністю дозаправки. Транспортна компанія може налаштувати розсилку повідомлень на e-mail комірників магазинів, щоб співробітники заздалегідь підготувалися до прибуття машини. Повідомлення буде надіслано, як тільки автотранспорт опиниться в радіусі кількох кілометрів від місця призначення, причому точну відстань слід зазначити у налаштуваннях системи моніторингу вантажоперевезень. Це не лише знизить ризики крадіжки, а й дозволить уникнути простоїв. Чим довше сумарний час простоїв, тим більше часу доводиться закладати на доставку і тим дорожче обійдуться послуги перевізника.

Моніторинг вантажів для підвищення якості сервісу

Швидкість має критично важливе значення при доставці специфічних товарів — наприклад, продуктів харчування, що швидко псуються, медикаментів або аналізів. Медцентри за допомогою моніторингу вантажних перевезень можуть відстежувати в реальному часі переміщення пробірок з кров’ю, щоб вчасно доставити їх на лабораторний аналіз.

Незаплановані зупинки, вибір неоптимального маршруту, аварії та інші інциденти під час дорожнього руху призводять не лише до грошових втрат. Крім цього, знизиться рівень довіри до бізнесу, який користується транспортними послугами, але не має технічних інструментів контролю їх якості. Моніторинг вантажу мінімізує вплив зовнішніх факторів під час перевезення, забезпечує конкурентну перевагу та працює на імідж транспортної компанії. В історії з доставкою крові при настанні форс-мажорної ситуації можна оперативно надіслати інший автомобіль, який доставить пробірки вчасно. Пацієнт клініки отримає достовірні результати аналізу і репутація медичного центру не постраждає.

Моніторинг вантажних перевезень: як це працює

Автономні пристрої для визначення розташування розміщуються всередині автомобіля і працюють безперервно до 2600 км шляху в залежності від обраної моделі. Координати відправляються на сервер, розташований в одному з європейських дата-центрів, із будь-якою частотою в діапазоні від 1 до 30 секунд. Це дозволяє отримувати точніші дані про місцезнаходження порівняно з аналогами, а також гарантує доступність сервісу відстеження вантажів у режимі 24/7/356.

Дізнайтесь більше про моніторинг вантажних перевезень у фахівців GPSavto. Вони запропонують пристрій та опишуть докладний сценарій його використання з урахуванням специфіки та вимог вашого бізнесу.

Запитання та відповіді

Які вантажі можна відстежувати за допомогою gps моніторингу?

GPS моніторинг дозволяє відстежувати будь-які вантажі. Так, невеликий пристрій стеження, розміщений усередині упаковки з товаром, допоможе знати його місцезнаходження і швидко відшукати у разі зникнення.

Як працює gps моніторинг вантажів?

Пристрій gps моніторингу розміщується всередині вантажу, що відстежується. GPS-трекер передає свої поточні координати до системи супутникового стеження, з яких будується повний маршрут переміщення вантажу. У будь-який момент власник може подивитися, де зараз знаходиться товар і де він був у заданий час.

Як проводиться встановлення обладнання для gps моніторингу вантажів?

Встановлення персонального трекера проводиться легко та швидко. Для цього увімкнений пристрій достатньо покласти разом з вантажем, що відстежується, або примагнітити всередині на сталеву поверхню.

Наскільки точно gps моніторинг показує місцезнаходження вантажу?

Супутниковий моніторинг відображає розташування вантажу з високою точністю. В середньому похибка геолокації не перевищує 2,5 метри.