У сфері логістики та вантажоперевезень важливо оптимізувати швидкість доставки та мінімізувати можливість розкрадання товару чи зливу палива. З усіма цими завданнями успішно впорається GPS-моніторинг вантажних автомобілів, коли спеціальний трекер отримує з супутника сигнал із точними координатами транспортного засобу, відправляє його на хмарний сервер і вже там до цих даних можна отримати доступ із будь-якої точки світу за наявності інтернету. Користувачі системи моніторингу можуть відстежувати переміщення вантажного автомобіля в режимі реального часу, контролювати виконання маршруту та роботу водія, забезпечувати безпеку вантажу та вирішувати інші завдання.

Чим корисний бізнесу GPS-моніторинг вантажного транспорту ?

Компанії, що займаються перевезеннями або надають в оренду автомобілі, можуть використовувати GPS-трекери в наведених нижче ситуаціях.

Контроль руху та зупинок вантажного транспорту

Складені експедиторами графіки руху, точні маршрути з чіткою вказівкою кілометражу, яких мають дотримуватись водії, — це чудово виглядає теоретично, але не завжди працює на практиці. Система моніторингу вантажного транспорту допоможе дізнатися, що водій разово чи регулярно відхилявся від запланованих маршрутів. Зазвичай це відбувається у двох випадках: співробітник відлучається у особистих справах або паралельно виконує інші замовлення, якщо їде частково завантаженим. Знаючи фактично пройдений шлях вантажівки та зроблені ним зупинки, можна викрити водія у порушенні узгодженого маршруту.

Крім того, GPS-трекер дозволить контролювати робочий час водія і послужить своєрідним «запобіжником»: знаючи про моніторинг і про те, що переміщення дорогою відображається на карті в режимі реального часу, співробітник навряд чи спробує порушити графік або відхилитися від маршруту.

Безпека вантажів

Ще одна причина, через яку водій може робити незаплановані зупинки, – це вивантаження товару з метою перепродажу. І тут відстеження вантажних автомобілів буде корисним: ви зможете бачити, де і коли транспортний засіб робив незаплановані зупинки та як довго вони тривали. Зникнення вантажу на маршруті, невідповідність фактичного постачання з накладними, тривалі зупинки в невстановлених місцях можуть вказувати на розкрадання з боку водія або його змову з третіми особами, зацікавленими в отриманні матеріальної вигоди незаконним шляхом.

Як на практиці працює останній сценарій: далекобійник робить заплановану зупинку на обід у людному місці, після чого до його автомобіля під’їжджає тягач і переміщає причіп чи діжку до місця часткового вивантаження, а потім швидко повертає її на місце стоянки. Стандартними засобами моніторингу на транспорті буде складно зафіксувати факт розкрадання та довести причетність до цього водія, а використовуючи моніторинг фур за допомогою автономного трекера на магнітах цілком реально. Використовуючи систему GPS-моніторингу, перевізник страхує себе від великих збитків, особливо якщо описаним чином було організовано розкрадання нафтопродуктів, синтетичного масла чи інших цінних вантажів, які зазвичай перевозять вантажним автотранспортом.

Деякі товари, наприклад, продукти глибокого заморожування або певні лікарські препарати, чутливі до зміни температури, а різка її зміна може взагалі перетворити їх на некондицію. Клієнти, які обирають перевізників охолодженої або замороженої продукції, часто вимагають продемонструвати температурні графіки на основі даних, отриманих у різних частинах рефрижератора. У такому разі контроль вантажного транспорту може включати збирання інформації про температуру з декількох датчиків: достатньо вибрати їх тип (провідні або бездротові), встановити в контрольних точках, а потім моніторити фактичний температурний режим і надавати відповідні дані замовнику. Як правило, на рефрижератор довжиною 12 м достатньо встановити від двох до чотирьох температурних датчиків, які будуть передавати точну інформацію про температуру навколишнього середовища.

Оцінка манери їзди водія

Відстеження вантажного транспорту дозволяє виявити водіїв, які порушують швидкісний режим або мають агресивну манеру водіння. Трекер зчитує дані з бортового комп’ютера бездротовим способом і потім передає на сервер інформацію про те, як довго водій вантажівки натискає педаль газу, розганяється до швидкості вище допустимої на заданих в системі відстанях. На основі цих даних будується графік натискання педалі газу, а решта інформації надається у зручному для сприйняття вигляді.

Лихощі на дорозі можуть призвести до підвищення витрат на експлуатацію транспортного засобу, а якщо водія зупинить патруль або зафіксують камери, він буде змушений сплатити штраф. З таким співробітником компанії краще припинити співпрацю і найняти відповідального працівника, який суворо виконує правила дорожнього руху. І все це стане можливим завдяки системі контролю вантажного транспорту, яка отримує дані із супутників.

Система відстеження вантажного транспорту від GPSavto

Чому ви можете довіряти нашим рішенням для моніторингу вантажного транспорту:

  • Реалізуємо продукцію відомих брендів, які мають гарну репутацію та безперервно працюють над покращенням експлуатаційних характеристик GPS-трекерів. Усі пристрої потрапляють до країни офіційно та мають гарантію від виробника. Але якщо раптом виникає гарантійне питання, що з нашим якісним обладнанням дуже рідко, ми закриваємо всі питання швидко самі і потім вже спілкуємося з виробником, щоб наші клієнти були вільні від зайвих витрат часу.
  • Відбираємо найкращі моделі для GPS-моніторингу вантажних автомобілів: з низьким енергоспоживанням та відмінною автономністю (у портативних пристроїв), швидкими процесорами, сучасними 4G-модемами, апаратними акселерометрами та розширеним комплектом датчиків.
  • Налаштовуємо доступні у продажу пристрої GPS-моніторингу для відстеження вантажного транспорту так, щоб ви отримали максимально зручне та функціональне рішення. Ми маємо високу технічну компетенцію у програмуванні.
  • Надаємо надійний, стабільно працюючий сервіс: дані з трекера відправляються на хмарний сервер (фізично він розміщений в одному з дата-центрів на території Німеччини), звідки їх в режимі реального часу можна отримати з будь-якого пристрою, що має вихід в інтернет.
  • Вся інформація про переміщення вантажного автомобіля доступна в режимі 24/7/365, плюс у будь-який момент можна отримати доступ до архівних даних та побудувати на їх основі звіт за вибраний проміжок часу.

Наші менеджери допоможуть дізнатися більше про те, чим моніторинг вантажного автотранспорту буде корисним для вашого бізнесу, підберуть оптимальне обладнання, а також встановлять та налаштують роботу системи моніторингу в зручний для вас час. Ми виконаємо монтаж трекера максимально швидко, щоб уникнути простоїв вашого транспорту у бізнес-час. Дізнатися більше деталей про наше обладнання та сервіс відстеження фур можна за телефоном +38 (095) 287-62-62.