Контроль за роботою екскаваторів, грейдерів та інших машин спецпризначення завжди був складним завданням, вирішити яке дозволить встановлення gps на спецтехніку.

Керівники транспортних компаній та комунальних господарств добре знають: як тільки машина виїхала за межі автопарку, відстежити всі її пересування, час експлуатації та простоїв неможливо. До кожного транспортного засобу не поставиш контролера — надто невигідно, та й не можна виключати людський фактор, коли водій з контролером діють заодно. Простежити, де, коли і скільки знаходився евакуатор чи будівельна техніка, допоможуть безпристрастніі супутникові системи.

Як працює система моніторингу спецтехніки

Супутникове стеження може бути використане для спостереження за будь-якими транспортними засобами,будь то автокрани, навантажувачі, бульдозери, самоскиди та інші види машин, необхідні в будівельній, комунальній, дорожній та інших сферах.

Моніторинг здійснюється завдяки взаємодії мережі глобальної навігаційної супутникової системи та наземної інфраструктури. На спецмашину встановлюється пристрій з GPS-приймачем (трекер, маячок), який збирає та передає інформацію (місце розташування, пробіг, швидкість, мотогодини та інші робочі відомості). Обробку та відображення останньої забезпечує спеціальне програмне забезпечення від GPSavto. З програмою можуть працювати диспетчери, керівники відділів та інші співробітники вашої компанії.

Які проблеми дозволяє вирішити GPS моніторинг спецтехніки

Будь-яке підприємство зацікавлене у високій рентабельності та прибутку. Щоб досягти хороших показників, потрібно забезпечити гідну якість послуг та мінімізувати витрати. Зробити це непросто, особливо якщо техніка нишком використовується не за призначенням і водії накручують мотогодини. Керівник платить за завантаження, яких не було, витрачається на позапланові ремонти зношеної техніки, а також втрачає величезні гроші на заправках.

Впровадивши автоматизований моніторинг спецтехніки з використанням GPS-технології, компанія:

 1. Забезпечить 100% контроль над кожною машиною. У режимі реального часу можна відстежити місцезнаходження будь-якої автовежі, евакуатора, бурової установки та інших власних чи орендованих транспортних засобів. Завдяки цьому можна:
  • переконатися, що машина використовується за призначенням;
  • попередити викрадення автотранспорту, а також спростити пошуки у разі розкрадання;
  • оперативно приймати управлінські рішення у разі необхідності заміни транспортного засобу (наприклад, якщо потрібно терміново відправити на будівництво додатковий екскаватор).
 2. Усуне зловживання з боку працівників (водіїв). Моніторинг дозволяє відстежувати всі дії із спеціальною технікою. Фіксуються:
  • рух (із зазначенням маршруту та швидкості);
  • зупинки, простої, холостий хід;
  • заправки (час, місце, обсяг) та витрачання пального, у тому числі зливи палива, якщо такі були (з цією метою використовуються додаткові датчики).

Водій спецтехніки, розуміючи, що всі його дії легко відстежуються, дбайливо використовує робочий час і дотримується культури водіння, тим самим попереджаючи передчасне зношування машини.

 1. Спростить ведення звітності (зокрема розрахунок робочого дня, норм витрачання ПММ, складання дорожніх листів тощо).
 2. Мінімізує операційні, експлуатаційні та адміністративні витрати (зменшення витрат на паливо та ремонти техніки, скорочення паперової роботи тощо).
 3. Оптимізує роботу фірми завдяки коригуванню маршрутів, підвищенню дисципліни співробітників (моніторинг дозволяє вести грамотну кадрову політику).
 4. Поліпшить комунікації із замовниками, підвищить якість сервісу та рівень задоволеності клієнтів загалом. Задоволені клієнти – це гарна репутація, збільшення замовлень та прибутку.

Практика показує, що грамотний контроль дозволяє знизити витрати підприємства на 20 і більше відсотків, а інвестиції в системи стеження окупляються впродовж найближчих одного-двух місяців після початку використання.

Як організувати контроль роботи спецтехніки

Все, що вам потрібно, щоб впровадити систему стеження у своїй організації, – це звернутися до GPSavto.

Вам доведеться визначитися, за якими машинами ви хочете встановити спостереження, яка інформація для вас є критично важливою і який бюджет ви можете на це виділити.

Наші фахівці детально розкажуть, як відбувається контроль спецтехніки, допоможуть з вибором обладнання (трекерів), а також забезпечать їхнє встановлення в машині (з виїздом на вашу територію) та навчать працювати з платформою: читати карти, проводити аналіз. GPS моніторинг спецтехніки можливий із будь-якої точки, де є доступ до інтернету: використовуйте для управління бізнес-процесами та персоналом ноутбук або свій смартфон.

Запитання та відповіді

На яку спецтехніку можна встановити gps моніторинг?

Gps моніторинг можна встановити на будь-яку спецтехніку, наприклад, грейдер, кран, навантажувач, автовежа, самоскид та інші механізми.

Яку інформацію надає gps моніторинг спецтехніки?

Моніторинг допомагає контролювати всі переміщення спецтехніки, включаючи повний маршрут руху, місце розташування, швидкість поїздки, кількість зупинок, тривалість стоянок, та іншу корисну інформацію.

Скільки часу займає встановлення gps моніторингу на спецтехніку?

Персональний трекер можна встановити на спецтехніку за пару секунд, розмістивши його у підходящому місці. Стаціонарний вимагає підключення до бортової електромережі спецтехніки, тому монтаж займає близько 1 години. Відстежувати розташування спецтехніки в системі супутникового моніторингу можна відразу після встановлення.

Скільки коштує gps моніторинг для спецтехніки?

Вартість моніторингу спецтехніки складається з ціни gps трекера потрібної моделі та щомісячної абонплати за використання системи моніторингу. Подробиці можна дізнатися на сторінці «Вартість».